menu
flaga PL flaga ENG

Bankiet

Follies to kluczowy element każdej konferencji ACBS. Podczas poznańskiej konferencji odbędzie się 29 maja 2018 r. od godz. 20:30 (miejsce zostanie podane wkrótce).
Follies to nietypowy bankiet konferencyjny, inny niż tradycyjna wymiana kontaktów.
To swoistego rodzaju kabaretowe scenki, doprawiane wesołymi śpiewankami, figlarnymi skeczami, pociesznymi prezentacjami czy groteskowymi filmikami, tworzone przez uczestników dla uczestników.

Follies rządzą dwie proste zasady - po pierwsze zwięzłość, około 3 minut jest idealnie. (Jeśli przeciągniesz strunę - nasz hochsztapler zmiecie Cię ze sceny!) Po drugie - chodzi o to, żeby jakikolwiek aspekt ACT, Mindfulness, Behawioryzmu, terapii, RFT, CBS lub jakakolwiek osoba związana z ACT czy społecznością CBS dostała (jak to w kabarecie) pstryczka w nos!

Follies pochodzą z doniosłej tradycji: w przeszłości "Prawda" była osądzana przez autorytety. Potem przyszła nauka i ludzie zaczęli prowadzić bezpośrednie obserwacje aby samemu ocenić jaka jest prawda. Lecz oczywiście, ludzkie istoty takie jak my, kochające kategoryzację i hierarchizację wszystkiego dookoła, zaczęły automatycznie hierarchizować ludzi, którzy mogli bezpośrednio badać prawdę. W ten oto sposób powstały naukowe autorytety. Zadaniem Follies jest zagwarantowanie, że żaden pomysł czy teoria oraz żadna osoba, która ten pomysł posiada, nie miała immunitetu czy wyłączności aby pytać, bawić się i stawiać czoła nowym wyzwaniom.

Drogi Uczestniku: uwolnij swoją moc twórczą, bo gra polega na tym, że wszystkiemu co jest związane ze światem ACT można spłatać Follies. Wymyśl swój skecz, piosenkę, żarcik w formie prezentacji, występ lub cokolwiek i wyślij e-maila na konferencjaact@gmail.com, aby zapewnić sobie miejsce na scenie podczas Follies lub zgłoś się w rejestracji podczas pierwszego dnia konferencji (lecz spiesz się - masz na to tylko pierwszy dzień)!

Nasze złote rady: jeśli masz wesołą przyśpiewkę, stwórz prezentację z tekstem, żeby ludzie mogli widzieć tekst i śpiewać razem z Tobą.
Gdybyś szukał inspiracji do działania, tutaj są filmiki, które bawiły na wcześniejszych konferencjach ACT:

Zapewniamy również, iż znajdujący się w miejscu Follies barek i szwedzki stół rozwieje wszelkie złudzenia co do (dotąd ukrywanych?) zdolności sceniczno-artystycznych.

Udział w Follies:

aktualizacja: 2018-05-20